Yerleşkemiz

AKANT OKULLARI (OKULÖNCESİ-İLKOKUL-ORTAOKUL) YERLEŞKESİ
Çocuklarımızın akademik, sosyal, kültürel ve sportif gelişimlerini sağlıklı sürdürmeleri en önemli önceliğimizdir.
Okul öncesi, ilkokul ve ortaokulumuzun bulunduğu yerleşkemiz 3400 m2 alana sahip arsamız üzerinde B1, B2 katları ve teras katı ile birlikte toplam 8 katlı binamız; 9000 m2 kapalı 2500 m2 açık alan ve oyun sahalarından oluşmaktadır. B1, B2 dâhil tüm bölümlerde doğal havalandırma ve iklimlendirme sistemleri mevcuttur.
Derslikler: Tüm dersliklerimiz zemin kat,1.2.3.4.5. Katlardadır. 41 m2 olup doğal havalandırma (güneş alan) mevcuttur. Dersliklerimizin tamamında etkileşimli tahta, her öğrenci için bir kitap ve araç dolabı ile yeterli alana sahip panolar bulunmaktadır.
Atatürk Kültür Salonu: B1. Kattadır. 330 kişi kapasiteli salonumuz öğretmen ve öğrencilerimizin her türlü kültür ve sanat aktivitelerini sergiledikleri bir alan durumundadır. Gelişmiş ses ve ışık teknolojileri ile donatılmıştır.
Mutfak ve yemekhane: B1. Kattadır. Anasınıfı ve 1. sınıfta öğrencilerimiz sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı hizmetinden yararlanırken, ikinci sınıftan itibaren tüm öğrencilerimizde öğle yemeği ile ikindi kahvaltısından yararlanmaktadırlar. İkindi kahvaltısının amacı öğrencilerimizin kantine yönelmelerini önlemek ve obezite ile mücadele etmektir. Mutfak ve yemekhane önemsediğimiz alanlarımızdandır. Mutfağımızda bulunan yemek, pasta, soğuk hava, kuru gıda depolarımız dâhil tüm alanlar, modern ve üst düzeyde hijyenin sağlandığı bölümlerimizdir. Kontrolümüz dışında hiçbir yiyeceğin (hazır gıda) öğrencilerimize sunulmasına izin vermemekteyiz. O nedenle de yemekleri kendi mutfağımızda kendi aşçılarımız pişirmektedirler. Tam zamanlı çalışan gıda uzmanımız ve alanında uzman yöneticilerimiz mutfakta üretilen her yiyeceği öğrencinin servis tabağına konulana kadar denetlemektedirler. Gıda uzmanımız tarafından gıda kalori hesapları da özenle yapılmaktadır.
Kantin: B1. Kattadır. Son kullanma tarihi belirtilmemiş hiçbir ürün bulundurulmaz. Sağlık koşullarına uymayan hiçbir gıda ve gazlı içecek satılmaz. Öğrencilerimizin kantinde para harcama limitleri okulumuzca belirlenir. Harcamaları kontrol edilir.
Kırtasiye odası: B1. Kattadır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz okul kıyafeti ve eğitim materyali gibi ihtiyaçlarını buradan sağlayabilmektedirler.
Kapalı spor salonu: B1,B2 katların tavan yükseklikleri kullanılmıştır. Taban ve duvarları yaralanmalara yol açmayan özelliktedir. 9.40 metre tavan yüksekliği vardır. Germe tavanlıdır. Olimpik ölçülerdedir. Basketbol, voleybol, hentbol ve mini tenis sahalarımız burada bulunmaktadır.
Yüzme havuzu: B2. Kattadır. Yarı olimpik olup 3 kulvarlıdır. Antalya okullarında yerden teras ısıtması olan tek havuzdur. Bir tarafında erkek öğrenciler için, diğer tarafında da kız öğrenciler için olmak üzere duş bölümleri, soyunma odaları bulunmaktadır. Her iki tarafta da öğrencilerin duş almalarına, soyunma ve giyinmelerine yardımcı olan görevliler bulunmaktadır.
Buz pateni sahası: B2. Kattadır. Antalya okullarında yapılmış ilk buz pateni sahasıdır. 125 m2 alanlıdır. Paten uzman öğretmen kontrolünde tekniğine göre öğretilmektedir.
Enstrüman derslikleri; B2. Kattadır.
Piyano çalışma odası: 8 piyano bulunmaktadır. Tam donanımlıdır.
Gitar çalışma odası: 12 gitar bulunmaktadır. Tam donanımlıdır.
Keman çalışma odası: 8 keman bulunmaktadır. Tam donanımlıdır.
Vurmalı çalgılar uygulama odası: 6 adet bateri takımı ile diğer enstrümanlar bulunmaktadır
3D salonu: B2. Kattadır. Türk müfredatı ile de uyumlu 3 D gözlükleri ile izlenebilen; Hayat Bilgisi, Fen, Sosyal Bilgiler Ve Matematik derslerini kapsayan 600 videolu bir setten oluşmaktadır. Tam öğrenmenin gerçekleşmesine katkı sağlayan alanlarımızdan birisidir.
Teknoloji ve tasarım atölyesi: Proje tabanlı çalışmanın önemli merkezlerinden birisidir.
Bale, Dans Ve Drama Salonu: B2. Kattadır. Bir planlama çerçevesinde bale, dans ve drama çalışmalarının yapıldığı standartlara uygun düzenlenmiş bir salondur.
Masa tenisi: Masa tenisi ekipmanlarının bulunduğu bir alandır.
Bahçe: İlkokul binası ile ortaokul binası arasında bulunan iç bahçe ile birlikte toplam 2500 m2 den oluşmaktadır. Öğrenci girişlerinin bulunduğu bahçemizde tören alanı, Atatürk büstü, bayrak ve flama direkleri, basketbol potaları, tırmanma sahası ve düzenlenmiş oyun alanları bulunmaktadır.
İç bahçe: 400 m2 alana sahiptir. 4x4 boyutlarında satranç alanı ile sokak oyunları konseptinde düzenlenmiş alanlar bulunmaktadır.
Okul Öncesi: Binamızın zemin katında bağımsız bir bölüm halindedir. 3 derslik, lobi, öğrenci araç dolapları bölümü, WC ve lavabolar diğer birim ve bölümlerden ayrı durumdadır. Okul öncesi bahçesinin bir bölümü de oyun parkı olarak düzenlenmiştir. Okul öncesi sınıflarımızın hepsi de bir bölümü tartan pist ve bir bölümü de uygulama bahçesi olarak kullanılan toprak alanlardan oluşan bahçeye açılmaktadır İlkokul Binası: Ortak kullanılan B1 ve B2 katları dahil olmak üzere ilkokulumuz toplam 8 kattan oluşmaktadır. Zemin katından başlayarak 1.2.3. kata kadar her katta beşer derslik ve idari odalar ile rehber öğretmen odaları bulunmaktadır. 2. katta 400 m2 lik alana sahip bir iç bahçe; 4. Katta, Ölçme-Değerlendirme Ofisi, Görsel Sanatlar, Müzik, Bilişim, GEMS derslikleri ve idari odalar 5.Katta da: 6 adet etüt odası, zümre odası, bilgi işlem, muhasebe ve kurucu odası bulunmaktadır.
Ortaokul Binası: Zemin kat ortak alanda lobi ve idari ofisler bulunmaktadır. 1.2.3.ve 4. katlarda her katta 5 derslik ve idari odalar, 5.katta da, Fen ve Teknoloji laboratuvarı, Müzik, Görsel Sanatlar derslikleri ile Bilişim Teknolojileri laboratuvarı ve kütüphane bulunmaktadır.
Revir: 1. Kattadır. Öğrenci merkezli öğrenme odaklı çalışmayı temel almış olan okulumuzda öğrencilerimizin sağlıkları da önemsenmektedir. Okul doktorumuz ile tam gün görevli okul hemşiremiz revirimizde öğrencilerimize ve çalışanlarımıza sağlık hizmeti vermektedirler.
Kütüphane: Öğrencilerimizin bilgi gereksinimlerini karşılamak amacıyla oluşturulmuştur. Zengin bir kitap çeşitliliğine sahiptir.
Asansör: Asansörümüzün bakımı haftalık yapılmaktadır.
Okulumuzdaki destek hizmetlerinde çalışan elemanların (teknik, bilgi işlem, yazı işleri, mutfak, güvenlik, temizlik) tamamı okulumuzun kadrolu İş görenleridir.

Facebook

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Ana Yerleşke
Meydan Kavağı Mah. 1595 Sokak No:8 Muratpaşa /ANTALYA

Telefon: +90 (242) 312 1100

Fax no: +90 (242) 321 6006

Anadolu Lisesi
Meydan Kavağı Mah. 1595 Sokak No:18 Muratpaşa /ANTALYA

Telefon: +90 (242) 312 3222

Fax no: +90 (242) 312 9222